Doğalgaz Bacası Temizleme

Ülkemizde son yıllarda doğalgaz kullanımı oldukça artmış durumdadır. İnsanlar temiz bir şekilde kış aylarında ısınma ihtiyaçlarını gidermek için sıklıkla doğalgazı tercih etmektedir. Yeni çıkan kanunlara göre de yeni yapılan inşaatlarda doğalgaz sistemlerinin kurulması zorunlu hale getirilmektedir. Bu sistemin çalışması için de kombi cihazları kullanılmaktadır. Doğalgaz, kömüre göre daha az zararlı gaz ortaya çıkarsa da belirli bir süre sonra doğalgaz bacalarında tıkanmalar meydana gelmektedir. Doğalgaz baca temizleme ihtiyacı da burada ortaya çıkmaktadır.

Doğalgaz baca temizleme çalışmaları düzenli olarak yapılmalıdır. En az yılda bir defa yapılması gereken bir temizliktir. Kombiler, doğalgaz ile ısıtma işlevini yerine getirdikten sonra belirli miktarda gazı dışarı sevk eder. Belirli süre çalıştıktan sonra doğalgaz bacalarında tıkanıklıklar meydana gelmektedir ve bu tıkanıklıklar doğalgaz sistemine zarar verebilmektedir. Bacanın tıkanmış olması kombinin düzgün çalışmasını engellemektedir. Bu nedenle doğalgaz baca temizliğinin yapılması oldukça önemlidir.

Sıklıkla kullanılan doğalgaz bacalarının yılda en az bir kere temizlenmesi oldukça önemlidir. Bacaların temizlenmemesi, kombinin daha çok enerji ile ısıtma işlevini görmesi anlamına gelmektedir. Doğalgaz baca temizleme işlemi sonrasında kombi daha sağlıklı bir şekilde çalışacağı için daha az enerji ile ısıtma görevini yerine getirebilmektedir. Firmamızdan doğalgaz baca temizliği konusunda profesyonel hizmet alarak sizlerde daha az enerji ile kış aylarında ısınma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kayseri Baca

Her türlü sorunuz, şikayetleriniz, önerileriniz veya hizmet talepleriniz için hiç çekinmeden bize ulaşın .

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Bize Ulaşın!

WhatsApp chat