Fırın Baca Temizleme

Fırın baca temizleme, hangi yakıt türü ile çalıştığı fark etmeksizin belli aralıklarla yerine getirilmesi gereken bir faaliyettir. Gıda üzerine hizmet veren ve özellikle büyük sanayi tipi fırınlarla pişirme işlemi yapılan yapılarda, yanıcı maddenin çıkardığı gaz ve kirli havanın tahliyesi önem taşımaktadır. Yanan odun ve kömür ya da gaz yakıtın salgıladığı isli hava çevre dokulara ve özellikle gıda ürünlerine yayılmadan ve iç alanlara yanan maddeden çıkan zehirli gazlar dağılmadan iyi bir çekiş gücüne sahip baca tarafından dışa aktarılması gerekmektedir. Ayrıca bu işletmeleri 3 aylık periyotlarda fırın bacalarını temizletmeleri de bir zorunluluktur. Fırın ve ocak bacalarının temizlenmesi ve benzer uygulamarı hayata geçiren firmamızdan garantili hizmet alımını sağlayabilirsiniz.

Fırın Bacaları Nasıl Temizlenir?

Fırın baca temizlik itinalı bir şekilde yerine getirilmesi elzem bakım ve yenileme faaliyetleri arasında yer alır. Özel vakumlama makineleri ve su püskürten cihazlarla bu kanallardaki tüm kir ve yağ tabakaları temizlenmektedir. Ayrıca yerleşmiş ve katmanlaşmış atıkların, özel aparatlar ve fırçalar yardımıyla kazınması da bu uygulamanın bir parçasıdır. Tüm bu aşamalardan sonra, kanallar içerisinde bir miktar toz ve kırıntı kalması muhtemeldir. Bu sebeple, son olarak hava basınç aletleri ile bu kalan kırıntılar dışa püskürtülmüş olur. Fırın baca temizleme işlemi ancak bu teçhizat donanımı ile doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Fırın Baca Temizliği Ne Zaman Uygulanır?

Gıda üzerine hizmet veren işletmelerin baca temizlik faaliyetleri, konut ve hane binalarına göre daha sık aralıklarla yerine getirilmektedir. Bunun sebebi yemekhane, restaurant, gıda fabrikaları ve fırın gibi gıda üzerine faaliyet gösteren işletmelerde, daha yoğun bir kullanım olması ve topluma açık alanlar olarak daha itina edilmesi gereken mekanlar olmalarıdır. Çevreye yayılacak karbonmonoksit gazı ile birçok insan zehirlenme gibi durumlarla karşı karşıya kalabilir. Fırın baca temizliği, yıl içerisinde en az 4 defa olmak koşuluyla 3 aylık periyotlarda gerçekleştirilmelidir.
Kayseri Baca

Her türlü sorunuz, şikayetleriniz, önerileriniz veya hizmet talepleriniz için hiç çekinmeden bize ulaşın .

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Bize Ulaşın!

WhatsApp chat