Tıkalı Baca Açma ve Temizleme

Baca temizliğinin hayati önem taşıdığı, İtfaiye Başkanlığı tarafından mecburi ve yetkililer tarafından yapılan sağlık denetimlerinin sıklaştığı restoranlarda ve işletmelerde odun ile çalışan fırınların ya da fabrikaların baca temizliği de hayati bir önem taşımaktadır. Odun ile çalışan fırınların bacaya giden havalandırma kanallarında zaman ile oluşan kir, toz ve kurumlar, fırın bacasının zaman içerisinde tıkanmasına yol açmaktadır.

Tıkanmış bacalar kömür sobası ya da odun sobası kullanan vatandaşlarımızın ortak problemi olmuştur. Sonbahar aylarının yaklaşması ile ısınmak için evlerimize iş yerlerimize kurulan katı yakıt yani, odun ve kömür sobalarının bacalarının daha iyi çekmesi için baca temizleme işlemleri yapılır . Bu işlemler yetkili ve deneyimli kişiler tarafından yapılmazsa, bazen çok büyük hasarlara neden olabilmektedir. Tıkalı baca açma işlemlerinin profesyonel ve bu konuda deneyimli kişiler tarafından, itfaiyeden yetkili kurumlar tarafından yapılması gerekir.

Tıkalı Baca Açma

Bacalar yanma sonucunda meydana gelen ve insan sağlığı bakımından tehlike yaratabilecek gazların en güvenilir yoldan atmosfere gönderen kanal sistemine denir. Bacalar yangınlara ve yüksek ısıya, yanma sonucunda ortaya çıkan gazların kimyasal reaksiyonuna, su buharına ve korozyona karşı dayanıklı olmalıdır.

Kayseri Baca Temizleme olarak tıkalı soba bacalarını açma ve temizleme işlemlerini yapmaktayız Özellikle kış aylarında tıkalı Bacalardan ve Temizlenmeyen daralmış bacalardan sızan karbondioksit gazının zehirlenme ve yaşam kayıplarına neden olduğunu şahit olmaktayız. Bu nedenle kullanım süresince 3 ayda bir baca temizliğini yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Kayseri Baca

Her türlü sorunuz, şikayetleriniz, önerileriniz veya hizmet talepleriniz için hiç çekinmeden bize ulaşın .

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Bize Ulaşın!

WhatsApp chat