Yağlı Kanal Temizleme

Restoranlar, otellerin mutfak kısımları, sosyal tesislerin yemek bölümleri, yemek hazırlama firmalarının kullandıkları ocak, sıcaklık vb . sebeplerle oluşan yemek buharı ile bacaların iç kısımlarında oluşan yağın temizleme işlemine yağlı kanal temizliği adı verilir. Yağlı kanal temizliği üzerinde dikkatli durulması gereken bir durumdur. Çünkü yağ yanıcı bir maddedir ve yemek faaliyeti sürdüren kurumların mutlaka yağlı kanal temizliğini düzenli aralıklarla kurumsal firmalara ve profesyonel ekiplere yaptırması gerekmektedir.

Yağlı kanal temizliği iki ana adımdan oluşmaktadır. Birincisi mekanik temizlik ikincisi ise yağ çıkartıcılar ile yapılan fiziksel temizliktir. Yağ çıkarıcı maddelerin kullanıldığı temizlik sonrası baca iç kısımlarının yangın riski azaltılmış olur. Yağlı kanal temizliği mutlaka belirli zaman periyotları ile tekrarlanması gerekmektedir. Sebebi ise oluşacak yağlı kısmının düzenli temizlenmesi gerektiğidir. Kayseri’de yağlı kanal temizliği ile ilgili Kayseri Baca Temizleme, yağlı kanal temizleme işini profesyonel ekibi ile yürütmektedir.

Temizlenmemiş yağlı bir bacanın yangın çıkarma olasılığı her geçen gün artmaktadır. Kontrolsüz yanan bir baca, her zaman can ve mal güvenliği açısından bir risk unsurudur. Ayrıca ocakta pişen yemeğin üzerine yağ ya da oluşan kurum düşebilir ve insan sağlığın bu tip maddeler kötü etkileyebilir. Bir yandan da bu tip yemeklerin lezzetleri bozulabilir. Ayrıca oluşan yağ ile dolan baca kanalları bacanın verimini düşürür ve istenilen sıcaklığın oluşmasını da etkiler.

Tüm bu hususlar altından yağlı kanal temizliğini mutlaka işinin ehli ve yetkilendirme belgesi olan bir kuruma yaptırınız. Piyasada yağlı kanal temizliği yaptığını söyleyen onlarca insan vardır. Ancak bu kişilerin pek çoğu fatura bile kesemezken, işin de ehli değillerdir. Sizlere kısaca bahsedersek, Kayseri Baca Temizleme ile iletişime geçip, geleceğe ve sağlığınıza güvenle bakabilirsiniz.

Kayseri Baca

Her türlü sorunuz, şikayetleriniz, önerileriniz veya hizmet talepleriniz için hiç çekinmeden bize ulaşın .

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Bize Ulaşın!

WhatsApp chat